• Posegreguj wg wieku dziecka:
Stwórzcie drzewo genealogiczne i odkryjcie historię swojej rodziny!

Mały artysta

Stwórzcie drzewo genealogiczne i odkryjcie historię swojej rodziny!

Każda rodzina ma swoją własną historię, która może być opowiedziana w różny sposób. Jednym z takich sposobów jest drzewo genealogiczne. Zróbcie je wspólnie! To doskonały pomysł na długie zimowe wieczory!

Przeczytaj więcej

filcowa-choinka

Mały artysta

Choinka z filcu

Lubicie robić ozdoby swiąteczne? Ja bardzo. Jest to nie tylko swiętna okazja do wspólnego spędzania czasu z dziecmi, ale też zabawa rozwijająca w dziecku zdolnosci manualne oraz wyobraznie. Moja propozycja na dzis to choinka z filcu.

Przeczytaj więcej

slimaki-z-kasztanow

Mały artysta

Ślimaki z kasztanów - zabawa plastyczna

Jesień daje możliwości tworzenia pięknych przedmiotów - dzisiaj dosyć wolna zabawka, a właściwie zwierzątko. Spróbujcie je wykonać.

Przeczytaj więcej

drzewko

Mały artysta

Wyjątkowe prezenty dla babci i dziadka

Już wkrótce wyjątkowe święto - Dzień Babci i Dziadka. Warto uhonorować swoich najbliższych czymś wyjątkowym! Oto nasze propozycje.

Przeczytaj więcej

prezent-dla-babci

Mały artysta

Pomysły na prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to ważne święto w kalendarzu każdego wnuka czy wnuczki. Każde z wnucząt specjalnie na ten dzień przygotowuje coś od siebie, coś wyjątkowego. Nawet najmłodsze dzieci w swoje pierwsze laurki wkładają ogrom serca. Każda stara się jak umie, a każda babcia i dziadek potrafią to docenić.

Przeczytaj więcej

prezent-dla-babci-i-dziadka

Mały artysta

Pomysły na prezenty dla babci i dziadka

Jest w roku kilka takich dni w roku, które są wyjątkowe. Odświętnie się wtedy ubieramy, przygotowujemy dla bliskich niespodzianki. Każdy z nas potrafi niemal jednym tchem wymienić te szczególne daty. A kiedy pojawi się na świecie dziecko, dostajemy dodatkową okazję do okazywania uczuć rodzinnych (choć tak naprawdę żadne okazje nie są do tego potrzebne) - Dzień Babci i Dziadka (czyli 21 i 22 stycznia).

Przeczytaj więcej

lampion-na-halloween

Mały artysta

Jak zrobić lampion na Halloween: instruktaż

Halloween już za kilka dni. Dla tych, którzy planują organizację przyjęcia z tej okazji przygotowałam kurs, w którym pokaże, jak przygotować straszne lampiony. Gotowi?

Przeczytaj więcej

jesienna-siweczka

Mały artysta

Jesienna świeczka

Już jesień, czas zatem na dekoracje, które nadać mogą naszemu domowi nieco jesiennego klimatu. Proponuję Wam wykonanie imitacji świeczki – pachnącej.

Przeczytaj więcej

sowa-madra-glowa

Mały artysta

Sowy mądre głowy

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego mam dla Was propozycje ciekawej pracy plastycznej, którą z powodzeniem można wywiesić na tablicy. Przedszkolaki lub uczniowie na pewno będą zadowoleni wykonując swoje "Sowy mądre głowy"!

Przeczytaj więcej

ksiega-wakacyjnych-podrozy

Mały artysta

Księga wakacyjnych podróży

Pierwszy tydzień września jest już za nami. Wróciliśmy do szkół i przedszkoli, jednak w pamięci wciąż mamy piękne, letnie chwile. Myślę jednak, że codzienność już wkrótce zadba o to, by wspomnienia blakły, aż w końcu odejdą w zapomnienie. Co zrobić, żeby jeszcze długo móc cieszyć się wspólnymi przygodami? Przygotować „Wakacyjną Księgę Podróży”.

Przeczytaj więcej

odzworowywanie-zabawa

Mały artysta

„Łamacz szyfrów” i inne zabawy stempelkowe

Kiedy za oknem pada deszcz lub wprost przeciwnie, panuje spiekota, że wyjść się nie da, dzieci zaczynają się nudzić. A nie ma niczego gorszego od marudnego, znudzonego, młodego człowieka, który snuje się w czterech kątach, nie wiedząc co ze sobą począć. Jest jednak sposób aby odczarować sytuację. Wystarczy mieć w domu mały zapas stempli, kartkę papieru i zabawa gotowa. Wierzcie mi, że nie tylko jedna. Oto kilka propozycji, które warto wykorzystać. W prosty sposób przygotujecie niepowtarzalne zadanie dla milusińskiego, zyskacie uznanie w jego oczach i czas dla siebie. Gotowi? Zaczynamy.

Przeczytaj więcej

prezent-na-dzien-matki

Mały artysta

Dzień Matki: pomysł na prezent dla mamy

Wkrótce Dzień Mamy! jak co roku dzieciaki główkują, co by tu zrobić dla mamy, aby w dniu swojego święta sprawić jej radość. Przychodzimy z pomocą i podrzucamy jeden z naszych pomysłów.

Przeczytaj więcej

dzieci-dom

Mały artysta

Zabawa dla dzieci "Znikający dom"

Lubicie kreatywne zabawy? Maluch lubi rysować? Jeśli dodacie do tego piosenkę, to może wyjść całkiem ciekawa zabawa. Malowanie, ścieranie i śpiew - co Wy na to, spróbujecie? Zachęcamy!

Przeczytaj więcej

wiosenne-drzewo

Mały artysta

Jak zrobić wiosene drzewko?

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty! Kto z nas nie lubi wiosny? Wiosną wszystko budzi się do życia, wszystko zielenieje, na drzewach pojawiają się liście, pąki, drzewa zaczynają kwitnąć... I takie właśnie kwitnące drzewo może stać się inspiracją do wspólnej zabawy!

Przeczytaj więcej

dziecko-wycina

Mały artysta

Grzybki z papierowych kółek – zabawa plastyczna dla artysty

Lubicie zabawy plastyczne? Nie macie pomysłu, co dzisiaj wykonać? Jeśli macie w domu kolorowy papier i jeszcze kilka innych materiałów, to skorzystajcie z naszego pomysłu. Grzybki wyjdą piękne!

Przeczytaj więcej

pastele-1

Mały artysta

Pastelowe czary-mary: niezwykła zabawa plastyczna

Również podczas malowanie można wyczarować piękne dzieła. Sprawdźcie koniecznie naszą zabawę, a będziecie zachwyceni. Maluch z pewnością bardzo się zdziwi!

Przeczytaj więcej

malowanie-maka-2

Mały artysta

Malowanie mąką, kakao i innymi – sprawdźcie jak!

Warto czasami zostawić w kącie tradycyjne zabawki i wykorzystać wyobraźnię. Zobaczcie, czym można tworzyć malunki – dzieciom z pewnością spodoba się takie wykorzystanie produktów spożywczych.

Przeczytaj więcej

malowanie-palcami-czarne-1

Mały artysta

"Nietoperz" – łatwa zabawa plastyczna

Zastanawiacie się, jak tu ciekawie spędzić popołudnie? Nie macie zbytnio pomysłów na zabawy? Skorzystajcie z naszej propozycji – będzie ubaw!

Przeczytaj więcej

swiecznik-1

Mały artysta

Jak zrobić świecznik? (+przepis na masę solną)

Jeśli macie ochotę na wykonanie artystycznych cudów, to zapraszamy do działania. Z przepisem na masę solną zdziałacie wiele, dlatego dzisiaj pokażemy Wam jak zrobić nie byle co... świecznik w rzeczy samej!

Przeczytaj więcej

slodka-dziewczynka

Mały artysta

Jak zrobić serwetnik? – zabawa plastyczna z użyciem masy solnej

Zastanawiacie się nad prezentem dla kogoś bliskiego? Może właśnie serwetnik będzie dobrym pomysłem? Zapraszamy po instrukcje, jak go wykonać!

Przeczytaj więcej