• Posegreguj wg wieku dziecka:
Macierzyństwo bez fikcji

Lektury dla rodziców

Macierzyństwo bez fikcji („Jak pokochać centra handlowe” Natalii Fiedorczuk)

Macierzyństwo to droga przez mękę? Trochę tak. Z resztą – zaangażowane rodzicielstwo jest trudne. To wyrzeczenia, mówienie sobie nie, poświęcenie się. Nie ma lekko. Ale zaraz, zaraz, dlaczego na wszystkich reklamach matki są uśmiechnięte, dzieci szczęśliwe i radośnie baraszkujące, a dom przeszedłby test nawet najbielszej rękawiczki? No bo to… reklama. Albo cenzura. Tylko po co pisać o tym mniej pięknym macierzyństwie, pełnym frustracji i poczucia opuszczenia? Przecież każda matka polska powinna być Matką Polką! Zanim zadasz sobie te pytania – lepiej sięgnij po „Jak pokochać centra handlowe”.. A potem wciśnij ją jakiemuś facetowi, niekoniecznie ojcu. Niech wie, z czym się to je.

Przeczytaj więcej

masaz-niemowlaka

Lektury dla rodziców

Poznaj tajniki masażu niemowląt

„Masaż niemowlaka i nie tylko, czyli jak cieszyć się rodzicielstwem dzień po dniu” to książka dla każdego rodzica. Dowiedz się więcej!

Przeczytaj więcej

niekalendarz

Lektury dla rodziców

NIEkalendarz - recenzja

NIEkalendarz... jakby kalendarz, ale taki trochę inny. Sprawdź, na czym polega jego wyjątkowość!

Przeczytaj więcej

alaantkowe-blw

Lektury dla rodziców

"AlaAntkowe BLW. Od niemowlaka do starszaka" - recenzja

30 września br. ukazała się książka kucharska "AlaAntkowe BLW. Od niemowlaka do starszaka", której autorkami są dwie mamy - finalistki konkursu Blog Roku 2014 - Joanna Anger i Anna Piszczek. Dziewczyny są znane z bloga www.alaantkoweblw.pl na którym dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi rozszerzania diety metodą BLW, doświadczeniami i przepisami.

Przeczytaj więcej

e-magazyn

Lektury dla rodziców

7 numer E-Magazynu "Na tle sztuki" już dostępny

Kolejne wydanie E-Magazynu Na tle sztuki jest już dostępne w Internecie. Oczywiście za darmo!

Przeczytaj więcej

mamy-wracamy-recenzja

Lektury dla rodziców

"Mamy wracamy" recenzja książki

Dla większości kobiet zostanie mamą oznacza krótszą lub dłuższą przerwę w aktywności zawodowej. Bywa, że trudno potem wrócić na rynek pracy. Jak się do tego zabrać? Warto skorzystać z rad Marty Waszczuk, autorki książki „Mamy, wracamy”.

Przeczytaj więcej

szanujacy-rodzice-szanujace-dzieci

Lektury dla rodziców

Szanujący rodzice, szanujące dzieci

Przed porodem można sobie tylko wyobrażać jak wygląda wychowywanie dziecka. Tuż po porodzie zaczynamy stopniowo weryfikować nasze wyobrażenia. Idealne dziecko śpi i je jak w zegarku. Idealny przedszkolak wykonuje wszystkie polecenia bez buntowania się. Życie wygląda inaczej.

Przeczytaj więcej

kryzys-szkoly

Lektury dla rodziców

„Kryzys Szkoły. Co możemy zrobić dla uczniów, nauczycieli i rodziców?”

Dla kogo jest ta książka? Dla każdego, także dla dzieci. Daje wsparcie: oddając więcej odpowiedzialności dzieciom w szkole, wybierasz drogę, która wiedzie do celu, jakim jest zdrowsze psychicznie dziecko i zdrowsza rodzina.

Przeczytaj więcej

rozmowy

Lektury dla rodziców

"Rozmowy z Karolcią, czyli coaching przy herbacie" - recenzja

Dzisiejsza książka spodoba się wszystkim zainteresowanym samorozwojem. Przypadnie do gustu również tym, którzy chcą nauczyć się rozmawiać z dziećmi, a jak wiemy, to ciężka sztuka. Zapraszamy do przeczytania recenzji!

Przeczytaj więcej

poradnik-dla-zielonych-rodzicow

Lektury dla rodziców

"Poradnik dla zielonych rodziców" - książka dla początkujących

Jeśli spodziewacie się pierwszego dziecka to koniecznie przeczytajcie naszą recenzję - ten poradnik dla rodziców to zbiór cennych wskazówek, które jeśli będą Wam odpowiadały, możecie wdrożyć w życie. Autorzy pozostawiają we wszystkim wybór i to chyba w tej książce najważniejsze.

Przeczytaj więcej

bobas

Lektury dla rodziców

"Bobas lubi wybór. Książka kucharska" - pomoc dla rodziców

Metoda BLW stale zyskuje swoich zwolenników, dlatego jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, a przede wszystkim jeśli szukacie pysznych, zdrowych i łatwych przepisów, to zapraszamy do przeczytania recenzji!

Przeczytaj więcej

kolysanka-1

Lektury dla rodziców

"Kołysanka o piersiach mamy" - macierzyństwo i karmienie piersią

Dlaczego karmienie piersią nadal wzbudza tyle dyskusji? Czemu karmiąca matka jest często tematem tabu? Prezentujemy recenzję książki, którą z pewnością powinny przeczytać mamy - o macierzyństwie inaczej.

Przeczytaj więcej

niemowle

Lektury dla rodziców

"Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" - poradnik dla rodziców

Ile razy zastanawialiście się, jak uspokoić płaczące dziecko? Jeśli, nie macie już pomysłów, to z pewnością przyda Wam się ten poradnik dla rodziców. Nasza recenzja mówi sama za siebie - koniecznie przeczytajcie!

Przeczytaj więcej

autyzm

Lektury dla rodziców

"Autyzm i zespół Aspergera" - książki dla rodziców

Autyzm i zespół Aspergera – z pojęciami tymi zetknęła się chyba większość z nas. Jednak ile osób tak naprawdę wie, co one oznaczają? Warto dowiedzieć się tego z recenzowanej przez nas książki.

Przeczytaj więcej