• Posegreguj wg wieku dziecka:
warszawski-weekend-ksiegarn-kameralnych

Warto być

Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych

Ostatnimi czasy kupujemy książki przeważnie w dużych znanych sieciówkach lub przez Internet. Tymczasem kupowanie książek to coś więcej niż transakcja. To prawdziwy proces! A księgarnie nie powinny być marketami, tylko instytucjami kultury, w których sprzedawca doradzi, pomoże, zainspiruje. Dlatego zapraszamy Was na Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych. Czas przywrócić dobrą tradycję!

Przeczytaj więcej

kids-time

Warto być

Sukces na miarę Oscara

Każdego roku targi branży dziecięcej w Kielcach odnotowują kilkudziesięcioprocentowy wzrost powierzchni, wystawców, a także liczby zwiedzających. VII Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME, które odbyły się od 25 do 27 lutego 2016 pobiły kolejne rekordy. Wystawa o powierzchni przekraczającej 14 000 metrów kwadratowych zgromadziła 407 firm i przyciągnęła do Targów Kielce blisko 5,5 tysiąca zwiedzających.

Przeczytaj więcej

czytanie-ksiazek

Warto być

Czytanie jako metoda rozwoju i edukacji

Jakiś czas temu miałam przyjemność uczestniczenia w kursie Czytanie jako metoda rozwoju i edukacji organizowanym przez Internetowy Uniwersytet Mądrego Wychowania im. Stefanii Światłowskiej. Oto moje wrażenia!

Przeczytaj więcej

bazgrol-2016

Warto być

Bazgroł 2016

Rusza kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego Bazgroł 2016!

Przeczytaj więcej

wosp

Warto być

Finał WOŚP

W dniu 10 stycznia 2016 odbył się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Zarząd Fundacji WOŚP po konsultacjach z lekarzami, szpitalami postanowił zbierać na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych ( opieka podstawowa) oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Przeczytaj więcej

narodowy-dzien-sportu

Warto być

Ruszyły zapisy na zajęcia w ramach Narodowego Dnia Sportu!

Już 3 października 2015 r. odbędzie się trzecia edycja Narodowego Dnia Sportu. Jest to projekt promujący aktywność fizyczną wśród Polaków. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na wybrany trening poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl.

Przeczytaj więcej

iv-piknik-wczesniaka

Warto być

IV Piknik Wcześniaka na Karowej już za nami

Niezwykłe eksperymenty, polowe laboratorium, kącik fotograficzny, Miasto Klocki, „sala operacyjna” i kącik budowniczego zucha z prawdziwą koparką... Te i wiele innych atrakcji czekały na dzieci i ich rodziców w niedzielę 6 września w Warszawie w trakcie IV Pikniku Wcześniaka na Karowej. Organizatorzy, Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej i psychologiczny magazyn dla nowoczesnych rodziców GAGA, dopilnowali, by zabawa była przednia.

Przeczytaj więcej

piknik-prudential

Warto być

Warszawski Piknik Rodzinny Prudential

W niedzielę 13 września w godzinach 11.00-15.00 w parku im. Romana Kozłowskiego przy Kopie Cwila na Ursynowie odbędzie się Warszawski Piknik Rodzinny Prudential. Partnerem Pikniku jest Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Przeczytaj więcej

wczesniak

Warto być

IV Piknik Wcześniaka w Warszawie

Już w najbliższą niedzielę 6 września 2015 roku w Warszawie odbędzie się IV Piknik Wcześniaka na Karowej. Jego organizatorami są Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej i psychologiczny magazyn dla nowoczesnych rodziców GAGA. W tym roku hasłem przewodnim będzie „Dzieciaki odkrywają!”. Podczas wydarzenia aktywujemy całe rodziny do wspólnej zabawy w zorganizowanych strefach tematycznych, a dzięki licznym atrakcjom najmłodsi poczują się prawdziwymi odkrywcami. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej zabawy.

Przeczytaj więcej

jak-w-ulu

Warto być

"Jak w Ulu" - miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom

Dwie przedsiębiorcze kobiety – matki tworzą od niedawna inspirującą historię nowego przyjaznego miejsca dla dzieci i rodziców. Założona przez nich Pracownia dla Małych i Dużych prowadzi na warszawskim Żoliborzu „Jak w Ulu” - innowacyjne rozwiązanie na mapie usług dla rodzin z małymi dziećmi. Poza opieką nad dziećmi, „Jak w Ulu” oferuje biuro coworkingowe dla rodziców oraz warsztaty rozwojowe zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych.

Przeczytaj więcej

statuetka-trojmiejskiej-rodzinki-prudential

Warto być

Statuetka Trójmiejskiej Rodzinki Prudential - poznaj zwycięzców!

Kolejni zwycięzcy plebiscytu organizowanego przez Fundację Zwalcz Nudę zostali nagrodzeni tym razem w Trójmieście. 17 maja na Placu Przyjaciół Sopotu wręczono trzy statuetki Trójmiejkiej Rodzinki Prudential wyjątkowym, rodzinnym miejscom. Te miejsca w oczach głosujących mieszkańców są nie tylko przyjazne, lecz także korzystnie wpływają na rozwój dzieci oraz dostarczają im cennej wiedzy i umiejętności. Każdy doskonale się w nich czuje, bo stworzone są z myślą o rodzinach. Poznajmy bliżej laureatów.

Przeczytaj więcej

zwalcz-nude

Warto być

Aktywna rodzina: ogłaszamy nabór na Superbohaterów

Jeśli los Śródmieścia nie jest Ci obojętny, chcesz walczyć ze złem i stać na straży porządku, wstąp w szeregi Brygady Kapitana Warszawa! Przejdź niepowtarzalny test i dowiedz się, jakie supermoce w Tobie drzemią!

Przeczytaj więcej

zwalcz-nude

Warto być

Niepowtarzalne lato rodzinne 2015

Zbliżają się wakacje, czas, w którym większość warszawiaków korzysta z przyjemnej pogody i szuka aktywności, które pozwolą im na wyzwolenie długo gromadzonej energii. Rodziny mogą w końcu spędzić razem czas. Co na nich czeka

Przeczytaj więcej

statuetka-poznanskiej-rodzinki-prudential

Warto być

Statuetka Poznańskiej Rodzinki Prudential - poznaj zwycięzców!

Znany jest już zwycięzca plebiscytu Statuetki Poznańskiej Rodzinki Prudential. . Te miejsca w oczach głosujących poznaniaków są nie tylko przyjazne rodzinom, lecz także korzystnie wpływają na rozwój dzieci oraz dostarczają im cennej wiedzy i umiejętności.

Przeczytaj więcej

wakacje-w-wiosce-bullerbyn

Warto być

Wioska Bullerbyn: doskonały pomysł na pierwsze samodzielne wakacje

Pierwsze wakacyjne rozstanie z domem nie należy do łatwych doświadczeń dziecka. Wioska Bullerbyn to doskonale rozwiązanie, które szanuje potrzeby dziecka i rodzica i daje im czas niezbędny do zaadaptowania się w nowych warunkach. Sprawdźcie, jak wyglądają wakacje w Wiosce Bullerbyn!

Przeczytaj więcej

statuetka-warszawskiej-rodzinki-prudential

Warto być

Statuetka Warszawskiej Rodzinki Prudential - poznaj zwycięzców!

Znany jest już zwycięzca plebiscytu Statuetki Warszawskiej Rodzinki Prudential. Fundacja Zwalcz Nudę wspólnie z towarzystwem ubezpieczeniowym Prudential wyróżniła placówki w sześciu kategoriach. Poznajmy bliżej laureatów.

Przeczytaj więcej

warszawskie-dni-rodzinne-prudential

Warto być

Warszawskie Dni Rodzinne Prudential

Jesteśmy po V edycji Warszawskich Dni Rodzinnych Prudential, które odbyły się w dniach 13-15 marca w Warszawie i okolicach. Wydarzenie ma na celu pokazać rodzicom, jak ciekawa jest oferta stolicy pod kątem przyjaznych im miejsc. Do udziału zaprosiliśmy wszystkie miejskie instytucje, kafejki oraz firmy, które stworzyły razem z nami trzydniowy program warsztatów, gier i zabaw dla najmłodszych mieszkańców Warszawy i ich rodziców.

Przeczytaj więcej

spektakl-kot-w-butach

Warto być

Spektakl dla dzieci "Kot w butach"

"Kot w Butach" to klasyka. Historii o zaradnym kocie nie trzeba chyba nikomu przypominać. Tym razem o interpretację tej opowieści pokusił się Teatr Guliwer. Oto nasze wrażenia!

Przeczytaj więcej

ever-after-high-lalki

Warto być

Okiem mamy: baśniowe mikołajki z Ever After High

Pamiętacie sprawozdanie ze specjalnego pokazu filmu Ever After High? Marta Szajbe wraz z córką były na mikołajkowym evencie w Złotych Tarasach. Poznajcie opowieść z pierwszej ręki - zabawa była świetna!

Przeczytaj więcej

ever-agter-high-scena

Warto być

Baśniowe Mikołajki z Ever After High - byliśmy tam!

Któż z nas nie chciałby czasami oderwać się od codzienności i przenieść w magiczny świat baśni? Taką okazję mieli goście specjalnego pokazu Ever After High™, który odbył się 6 grudnia w warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach. Na uczestników wydarzenia czekały magiczne atrakcje oraz projekcja niezwykłej historii – film „Dzień Koronacji”.

Przeczytaj więcej