• Posegreguj wg wieku dziecka:
Majówka bez nudy

Aktywny Smyk

Majówka bez nudy!

Nie wszyscy wyjeżdżają na majówkę. Może po prostu się nie wybierasz nigdzie, może chcesz spędzić czas z rodziną, odpocząć, coś poczytać, pobyć razem... Ale doskonale wiesz, że nawet na najciekawszym wyjeździe może dopaść nuda. Przygotowaliśmy kilka sprawdzonych sposobów na nią :).

Przeczytaj więcej

Przygotuj swoje dziecko do przedszkola

Aktywny Smyk

Przygotuj swoje dziecko do przedszkola!

W marcu i kwietniu ruszają zapisy do przedszkola. Jeśli należysz do rodziców, których pociechy tym roku zadebiutują w roli przedszkolaka pamiętaj, że złożenie podania do przedszkola to dopiero początek… drogi do niego. Już teraz zadbaj o to, aby ułatwić swojemu dziecku adaptację w nowym miejscu i przygotować je do tej, być może pierwszej tak poważnej, zmiany w życiu. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę!i

Przeczytaj więcej

Powrót ze szkoły to dopiero początek zabawy!

Aktywny Smyk

Powrót ze szkoły to dopiero początek zabawy!

Nie macie czasem wrażenia, że Wasze dzieci są zarobione? Czasem nawet bardziej niż Wy... Szkoła, zajęcia dodatkowe, jakiś sport... A może lepiej czasem dać im czas na poobijanie się! Tak, poobijanie się. Albo spędzić go razem :). Zobaczcie, do czego warto zachęcić Wasze pociechy po szkole.

Przeczytaj więcej

zabawki-dla-niemowlaka

Aktywny Smyk

Bezpieczne zabawki do wanny – co wybrać dla niemowlęcia?

Kąpiel bez zabawek? Wykluczone! Jeżeli zależy ci na tym, aby twój maluch dobrze bawił się podczas kąpieli, w takim przypadku warto się w nie zaopatrzyć. Niestety, nie każda zabawka nadaje się do stosowania w wodzie, nawet jeżeli wydaje nam się, że jest do tego celu przeznaczona. Jak wobec tego wybrać bezpieczne zabawki do wanny?

Przeczytaj więcej

Jesienne wieczory nie muszą być nudne!

Aktywny Smyk

Jesienne wieczory nie muszą być nudne!

Krótsze popołudnia i długie wieczory zdecydowanie nie zachęcają do wychodzenia z domu. Do tego listopadowa pogoda rzadko rozpieszcza... Ale nie musi to oznaczać straty czasu! Możesz spędzić też wiele wspaniałych chwil ze swoimi dziećmi. A do tego – pomóc im się rozwijać!

Przeczytaj więcej

Aktywny Smyk

Wspólne gotowanie z dzieckiem

Wspólne gotowanie z dzieckiem to wspaniałe chwile spędzone w kuchni i frajda dla obu stron. Dzieci uwielbiają angażować się w przygotowywanie posiłków, mieszać, miksować, przesypywać, przelewać, wycinać i układać. Wykażmy się kreatywnością, cierpliwością i nie bójmy się bałaganu, który powstanie na skutek zabawy w małych kucharzy, bo korzyści ze wspólnego przebywania w kuchni jest całkiem sporo.

Przeczytaj więcej

Aktywny Smyk

Najlepsze sposoby na rozładowanie energii w plenerze

Lato w pełni – trzeba zatem wykorzystać do maksimum sprzyjającą aurę i jak najwięcej czasu spędzać z pociechami na świeżym powietrzu. Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie, a piękna pogoda ułatwia dzieciom rozładowanie nadmiaru energii na wiele sposobów. Wybiegane, dotlenione i zadowolone znacznie lepiej śpią – przynajmniej z założenia tak właśnie powinno być. Poznajcie 8 pomysłów na odpowiednie spożytkowanie czasu poza domem.

Przeczytaj więcej

Aktywny Smyk

5 zabawek zamiast tabletu

Rodzice nierzadko cieszą się z chwili błogiego spokoju, podczas gdy ich pociecha klika sobie, „rozwija” małą motorykę i „edukuje” się przy grach, ćwicząc różnorakie umiejętności. A przecież jest tak wiele innych możliwości. Poniżej znajdziecie 5 uniwersalnych propozycji dla najmłodszych.

Przeczytaj więcej

Aktywny Smyk

Czyj to cień - zabawa w stylu Montessori

Ta niezwykle prosta zabawa wspaniale rozwija myślenie abstrakcyjne. Uczy przyporządkowań pomiędzy tym, co symboliczne (cień, obrys przedmiotu), a tym, co namacalne (realny przedmiot trzymany w ręce).

Przeczytaj więcej

Aktywny Smyk

Porównywanie objętości - zabawa w stylu Montessori

Zabawy z poznawaniem pojęcia objętości zaczynają się już w wieku kilkunastu miesięcy, podczas gdy dziecko ćwiczy przelewanie wody lub przesypywanie piasku z kubeczka do kubeczka. Warto je jednak kontynuować również w późniejszym wieku, na przykład w zaproponowanej tutaj formie.

Przeczytaj więcej

basen

Aktywny Smyk

Niemowlak na basenie

Jeszcze nie tak dawno pomysł wyjścia z niemowlęciem na basen wydawał się nie tylko nierealny, ale wręcz szalony. Teraz już powszechnie wiemy, że woda jest dla dziecka bardzo przyjaznym środowiskiem, nie tylko od razu po porodzie. Kilkumiesięczne niemowlęta zazwyczaj uwielbiają w niej przebywać.

Przeczytaj więcej

kidzone

Aktywny Smyk

V edycja ogólnopolskiego projektu Znak Jakości KidZone 2016

Trwa V edycja ogólnopolskiego projektu Znak Jakości KidZone, edycja 2016! Znak Jakości KidZone to najbardziej prestiżowy projekt parentingowo- biznesowy z udziałem najlepszych, czołowych marek i firm kierujących swoją ofertę do segmentu rodzinnego.

Przeczytaj więcej

ferie

Aktywny Smyk

Ferie w domu nie muszą być nudne!

W okresie ferii zimowych nie każdy ma możliwość wyjazdu z dzieckiem czy opłacenia mu półkolonii, dlatego podam przykłady w jaki sposób uatrakcyjnić nieco ten czas. Ferie w domu wcale nie muszą być nudne!

Przeczytaj więcej

lego-duplo

Aktywny Smyk

Gry edukacyjne na długie, zimowe wieczory

Okres zimowy, kiedy to dużą część czasu spędza się w domu, jak mało który sprzyja wspólnej, rodzinnej zabawie. Aby dziecko wyniosło z tych rodzinnych chwil jak najwięcej, a jednocześnie po prostu dobrze się bawiło, warto zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie zabawki. Jedną z ciekawszych propozycji na długie, zimowe wieczory są gry edukacyjne.

Przeczytaj więcej

zabawy

Aktywny Smyk

Zagrajmy w literki

Nauka czytania to niezwykle ważna umiejętność. Może się jednak zdarzyć, że zarówno dziecko, jak i rodzice uznają, że jej opanowanie jest bardzo trudne i czasochłonne. No cóż, rzeczywiście liczne powtórzenia mogą się wydawać nudne i uciążliwe, ale jest sposób na to, aby proces przyswajania i utrwalania literek przebiegał przyjemnie. Wystarczy tylko zamienić naukę w zabawę. Jak tego dokonać ? Bardzo łatwo. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na literkowe gry.

Przeczytaj więcej

chlopiec-w-piasku-na-plazy

Aktywny Smyk

6 pomysłów na wakacyjne zabawy

W ciepłe, letnie dni szkoda siedzieć w domu. Jeśli dysponujecie odrobiną czasu, a w pobliżu Waszego miejsca zamieszkania jest akwen lub zbiornik wodny spełniający wymogi sanepidu polecam spakować manatki i wyruszyć na poszukiwanie przygód. Spakowani? Gotowi? To ruszamy!

Przeczytaj więcej

kolory

Aktywny Smyk

Zabawa dla dzieci: jak nauczyć dziecko kolorów?

Jest to zabawa badawcza, dzięki której Twoje dziecko dowie się, iż istnieją różne odcienie jednego koloru i nauczy się je nazywać. Tym samym możesz pokazać mu, jak zmienić kolor wody. Zabawę można przenieść na kartkę i wykorzystać również inne kolory.

Przeczytaj więcej

niemowlak-2

Aktywny Smyk

Zabawa dla niemowlaka "Opalamy brzuszki"

Z niemowlakiem też możesz się dobrze bawić. Sprawdź koniecznie naszą zabawę, a zadbasz nie tylko o rozrywkę dla malucha, ale również o jego rozwój.

Przeczytaj więcej

wspolne-gotowanie

Aktywny Smyk

Wspólne gotowanie: jak się przygotować i jak je zrealizować?

Zapewne wiele razy zastanawialiście się, czy to już pora na wspólne gotowanie... Jednak, czy maluch nie zrobi sobie krzywdy? Czy nie spędzicie w kuchni pól dnia? Czy kolejne pół dnia nie będzie trzeba zmywać? Sprawdź, dlaczego jednak warto razem gotować.

Przeczytaj więcej

zabawy-na-dworze

Aktywny Smyk

Wiosenne zabawy dla dzieci w domu i na dworze

Wiosna sprzyja ruchowi na świeżym powietrzu. Ciepło, słońce i dłuższe dni sprzyjają szaleństwom na dworze. Dzieci uwielbiają wszelką aktywność. Poznaj nasze propozycje zabaw dla dzieci, które sprawią, że wiosenne spacery będą jeszcze bardziej atrakcyjne!

Przeczytaj więcej